Zlot ZHP Gdańsk 20181 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH INSTRUKTORÓW ZHP CHORĄGWI KRAKOWSKIEJ DO WSPÓLNEGO WYJAZDU

TERMIN: 2-4.03. 2018

ORGANIZATORZY: Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego ZHP Chorągwi Krakowskiej

CELE:

- wspólny wyjazd instruktorski w miejsce związane z życiem naszego patrona bł. Wincentego Frelichowskiego

- uczczenie wspomnienia bł. Frelichowkiego, które przypada na 23 lutego,

- otwarcie się na dyskusje na temat rozwoju duchowego i religijnego w gronie instruktorskim

- przybliżenie życia bł. Frelichowskiego oraz zebranie pomysłów jak dziś pracować z postacią naszego patrona w gronie harcerskim

SZCZEGÓŁY: w regulaminie

ZGŁOSZENIA:Na zgłoszenia czekamy do 22 lutego 2018 r.na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy na teoretyczny kurs żeglarza jachtowego, który już w marcu rozpoczyna się w naszej chorągwi.

Harmonogram zajęć kursu teoretycznego

na patent ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Zajęcia teoretyczne: od 1.03.2018 do 27.04.2018 (czwartek) godz. 17.30

Adres: 31-153 Kraków, ul. Karmelicka 31 II piętro

Przedmiot

Godz

Data zajęć

Imię i nazwisko

Patent

Nr patentu

Nr pat. Instr.

Wiadomości ogólne, przepisy

1.03.2018

Jerzy Klinik

kpt.jacht.

Budowa i obsługa jachtu żaglowego

8.03.2018

Jacek Małota

Prace bosmańskie

15.03.2018

Teoria żeglowania

22.03.2018

Maciej Struś

kpt. jacht

1989

Teoria manewrowania

29.03.2018

Maciej Struś

kpt. jacht

1989

Podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego

5.04.2018

Higiena i ratownictwo

5.04.2018

Locja śródlądowa

Ryszard Wójcik

Meteorologia

19.04.2018

Ryszard Wójcik

Zaliczenie kursu

26.04.2018.

Jerzy Klinik

j.kpt.ż.w.

Serdecznie zapraszamy Namiestników Zuchowych, Członków Namiestnictw oraz Programowców Hufców na I z cyklu spotkań "Bądź..." organizowane przez Referat Zuchowy "Ker Paravel".

Dla pierwszych 5 zgłoszonych osób przygotowaliśmy nagrody :)

Ilość miejsc ograniczona, więc nie ma co zwlekać tylko przesyłać zgłoszenie!

Link do ankiet zgłoszeniowej: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSer812Fn7s4CWiGxB…/viewform lub bezpośrednio na skrzynkę Referatu.

Już po raz 27. zapłonęło  Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

W sobotnią noc 16 grudnia harcerze ZHP Chorągwi Krakowskiej w Sanktuarium na Krzeptówkach odebrali od skautów słowackich Światło przywiezione z Wiednia.

Betlejemskie Światło Pokoju zostało przywitane w niedzielę w Krakowie harcerskim apelem na Wawelu oraz mszą świętą w Katedrze Królewskiej pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Po nabożeństwie harcerze przemaszerowali ulicą Grodzką na Rynek Główny, gdzie Światło z Betlejem efektownie rozpaliło się w koszu harcerskiego balonu, pokazując turystom i mieszkańcom jego wielką moc i ciepło. O godzinie 18:30 pod Ratuszem komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej harcmistrz Mariusz Siudek wraz z Przewodniczącym ZHP harcmistrzem Dariuszem Supłem oraz Naczelniczką Związku harcmistrzynią Anną Nowosad, przekazali betlejemski płomień władzom miasta i województwa, mieszkańcom Krakowa, skautom z Ukrainy oraz innym organizacjom pozarządowym.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Krakowa profesor Jacek Majchrowski, zastępca Prezydenta Miasta Pan Tadeusz Trzmiel, dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Szymon Strzelichowski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie bryg. Andrzej Nowak oraz przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz miejskich spółek komunalnych.

Reprezentanci harcerskich hufców Związku Harcerstwa Polskiego zabrali ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju i zostali jego ambasadorami – teraz przekażą płonień do każdej gminy i powiatu w Małopolsce.

MEDIA PACK do pobrania

Publikacje medialne dotyczące przekazania BŚP: