• Inauguracja na Podhalu! Zapraszamy!
  • Zlot wędrowników Do zobaczenia na Zlocie!
Inauguracja na Podhalu!1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot wędrowników5

Weź udział w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018, na którym Chorągiew Krakowska tworzy własne gniazdo zlotowe!

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”
- 100-lecie zjazdu zjednoczeniowego ZHP
- 100-lecie Niepodległości Polski
- Podsumowanie pracy z kierunkami programowymi
- Zrównoważone cele rozwoju ONZ

Termin: 6-16 sierpnia 2018 r.
Miejsce: Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

Dołączajcie do wydarzenia na facebooku , a na pewno nie ominą Was żadne informacje dotyczące tej największej harcerskiej imprezy 2018 roku!

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!"
To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Ten zlot ma Was zainspirować. Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji więcej niż 10 tysięcy harcerzy ze wszystkich zakątków Polski będzie razem uczyć się, bawić i na nowo odkrywać, czym jest braterstwo, praca nad sobą i służba. Nie może Was zabraknąć!

Do zobaczenia w sierpniu 2018 na Wyspie Sobieszewskiej!

ZGŁOSZENIA od 21 sierpnia na www.krakowska.zhp.pl
SZCZEGÓŁY  http://gdansk2018.zhp.pl/

Reprezentacja naszej chorągwi z Hufców Bochnia, Kęty, Nowy Sącz, Trzebinia i Wieliczka bierze udział w 15. Światowym MOOT Skautowym, który do 2 sierpnia odbywa się na Islandii. W dniu 24 lipca rozpoczęli swoją przygodę od spotkania całego polskiego kontyngentu w Ambasadzie Polski w Reykjaviku.

We wtorek 25 lipca o poranku odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia zlotu. Pierwszy dzień uczestnicy spędzą ze swoimi patrolami na zwiedzaniu Reykjaviku, pod koniec dnia przemieszczą się do jednego z dziesięciu punktów startowych na kolejne 4 dni wyprawy. To będzie wielka przygoda w pięknej scenerii Islandii. Pełne cztery dni wędrówki, których stopień intensywności oraz program (m.in. natura i środowisko, aktywności na świeżym powietrzu, działania lokalne)  każdy uczestnik wybrał sam. Ostatnie dni zlotu, wszyscy uczestnicy spędzą w centrum skautowym w Ulfljotsvatn.

World Scout Moot 2017 to zlot wędrowników i młodych instruktorów z całego świata. Wydarzenie odbywa się co 4 lata i jest odpowiednikiem Światowego Jamboree Skautowego dla osób w wieku 18-25 lat. W tegorocznym zlocie uczestniczy blisko 5 000 skautów z ponad 100 krajów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy na chorągwianą Inaugurację Roku Harcerskiego 2017/2018.

Tegoroczna Inauguracja odbędzie się na Podhalu, a jej uczestnicy będą mogli bliżej poznać Tatry i Gorce.

Bazą wypadową dla zuchów będzie Bukowina Tatrzańska, dla harcerzy Zakopne, a dla harcerzy starszych i wędrowników - Nowy Targ.
Miłośnicy biegania będą mogli wziąć udział w I Harcerskim Biegu Ulicznym Kurierów Tatrzańskich.

Szczegóły programu, uczestnictwa i spraw organizacyjnych znajdują się pod tym linkiem:
http://podhalanski.zhp.pl/category/pliki-do-pobrania/ oraz na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/443000962743397/

Zapraszamy na V Zawody w Pierwszej Pomocy Chorągwi Krakowskiej

Organizator: Inspektorat Ratowniczy ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Termin i miejsce zawodów: 15-17 września 2017r. w Krakowie.

Szczegóły:  http://ir.krakowska.zhp.pl/?page_id=257

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, szóstej już edycji Turnieju Piłkarskiego Scout Cup!

Oto kilka kluczowych informacji:
1. Tegoroczny turniej odbędzie się na terenie Nowej Huty, czyli w zupełnie nowym, wartym odwiedzenia miejscu.
2. Zgłoszenia trwają do 5 maja 2017. Koszt to 100zł od patrolu.
3. Oprócz samych rozgrywek przewidujemy dodatkowe atrakcje i miniturnieje.
4. Wszystkie szczegółowe informacje, takie jak warunki uczestnictwa, rozgrywek, zakwaterowania, zgłoszeń, itp. znajdują się w regulaminie (załącznik).
5. W załącznikach również znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz zgody właściwego komendanta hufca.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę i funpage wydarzenia: