Zlot ZHP Gdańsk 20181 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3

Reprezentacja naszej chorągwi z Hufców Bochnia, Kęty, Nowy Sącz, Trzebinia i Wieliczka bierze udział w 15. Światowym MOOT Skautowym, który do 2 sierpnia odbywa się na Islandii. W dniu 24 lipca rozpoczęli swoją przygodę od spotkania całego polskiego kontyngentu w Ambasadzie Polski w Reykjaviku.

We wtorek 25 lipca o poranku odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia zlotu. Pierwszy dzień uczestnicy spędzą ze swoimi patrolami na zwiedzaniu Reykjaviku, pod koniec dnia przemieszczą się do jednego z dziesięciu punktów startowych na kolejne 4 dni wyprawy. To będzie wielka przygoda w pięknej scenerii Islandii. Pełne cztery dni wędrówki, których stopień intensywności oraz program (m.in. natura i środowisko, aktywności na świeżym powietrzu, działania lokalne)  każdy uczestnik wybrał sam. Ostatnie dni zlotu, wszyscy uczestnicy spędzą w centrum skautowym w Ulfljotsvatn.

World Scout Moot 2017 to zlot wędrowników i młodych instruktorów z całego świata. Wydarzenie odbywa się co 4 lata i jest odpowiednikiem Światowego Jamboree Skautowego dla osób w wieku 18-25 lat. W tegorocznym zlocie uczestniczy blisko 5 000 skautów z ponad 100 krajów.