Adres
Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Telefon
12 633 33 57
    //Tekst odpowiada za dolną część tekstu bannera
  • Mamy Moc! Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej
  • Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski na Rok Kościuszkowski
  • Harcerstwo? To proste! To proste!
  • Zlot ZHP Gdańsk 2018 nie jutro!
Święto Chorągwi Krakowskiej1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

Reprezentacja naszej chorągwi z Hufców Bochnia, Kęty, Nowy Sącz, Trzebinia i Wieliczka bierze udział w 15. Światowym MOOT Skautowym, który do 2 sierpnia odbywa się na Islandii. W dniu 24 lipca rozpoczęli swoją przygodę od spotkania całego polskiego kontyngentu w Ambasadzie Polski w Reykjaviku.

 

We wtorek 25 lipca o poranku odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia zlotu. Pierwszy dzień uczestnicy spędzą ze swoimi patrolami na zwiedzaniu Reykjaviku, pod koniec dnia przemieszczą się do jednego z dziesięciu punktów startowych na kolejne 4 dni wyprawy. To będzie wielka przygoda w pięknej scenerii Islandii. Pełne cztery dni wędrówki, których stopień intensywności oraz program (m.in. natura i środowisko, aktywności na świeżym powietrzu, działania lokalne)  każdy uczestnik wybrał sam. Ostatnie dni zlotu, wszyscy uczestnicy spędzą w centrum skautowym w Ulfljotsvatn.

 

World Scout Moot 2017 to zlot wędrowników i młodych instruktorów z całego świata. Wydarzenie odbywa się co 4 lata i jest odpowiednikiem Światowego Jamboree Skautowego dla osób w wieku 18-25 lat. W tegorocznym zlocie uczestniczy blisko 5 000 skautów z ponad 100 krajów.

ZHP Chorągiew Krakowska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. | bip logo Biuletyn Informacji Publicznej