Adres
Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Telefon
12 633 33 57
    //Tekst odpowiada za dolną część tekstu bannera
  • Mamy Moc! Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej
  • Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski na Rok Kościuszkowski
  • Harcerstwo? To proste! To proste!
  • Zlot ZHP Gdańsk 2018 nie jutro!
Święto Chorągwi Krakowskiej1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

Już po raz 27. zapłonęło  Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

W sobotnią noc 16 grudnia harcerze ZHP Chorągwi Krakowskiej w Sanktuarium na Krzeptówkach odebrali od skautów słowackich Światło przywiezione z Wiednia.

Betlejemskie Światło Pokoju zostało przywitane w niedzielę w Krakowie harcerskim apelem na Wawelu oraz mszą świętą w Katedrze Królewskiej pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Po nabożeństwie harcerze przemaszerowali ulicą Grodzką na Rynek Główny, gdzie Światło z Betlejem efektownie rozpaliło się w koszu harcerskiego balonu, pokazując turystom i mieszkańcom jego wielką moc i ciepło. O godzinie 18:30 pod Ratuszem komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej harcmistrz Mariusz Siudek wraz z Przewodniczącym ZHP harcmistrzem Dariuszem Supłem oraz Naczelniczką Związku harcmistrzynią Anną Nowosad, przekazali betlejemski płomień władzom miasta i województwa, mieszkańcom Krakowa, skautom z Ukrainy oraz innym organizacjom pozarządowym.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Krakowa profesor Jacek Majchrowski, zastępca Prezydenta Miasta Pan Tadeusz Trzmiel, dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Szymon Strzelichowski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie bryg. Andrzej Nowak oraz przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz miejskich spółek komunalnych.

Reprezentanci harcerskich hufców Związku Harcerstwa Polskiego zabrali ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju i zostali jego ambasadorami – teraz przekażą płonień do każdej gminy i powiatu w Małopolsce.

 

 

MEDIA PACK do pobrania

 

Publikacje medialne dotyczące przekazania BŚP:

 

 

ZHP Chorągiew Krakowska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. | bip logo Biuletyn Informacji Publicznej | Polityka prywatności