Adres
Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Telefon
12 633 33 57
    //Tekst odpowiada za dolną część tekstu bannera
  • Mamy Moc! Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej
  • Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski na Rok Kościuszkowski
  • Harcerstwo? To proste! To proste!
  • Zlot ZHP Gdańsk 2018 nie jutro!
Święto Chorągwi Krakowskiej1 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3 Zlot ZHP Gdańsk 20184

 

Druhno Drużynowa, Druhu Drużynowy!

Druhno Przyboczna, Druhu Przyboczny!

Uczestnicy Kursu Kadry Kształcącej "Ręka Metody 2017" mają przyjemność zaprosić Was na warsztaty – do wyboru jeden z tematów – szczegółowe opisy poniżej.

Mamy nadzieję, że uda nam się przeprowadzić Was przez elementy metody harcerskiej.

Do zobaczenia w Krakowie 18.11.2017 r. 

Szczegóły organizacyjne otrzymacie na wskazany adres mailowy po zakończeniu zgłoszeń.

 

1. Warsztat nr 1

Temat : System zastępowy w drużynie

“Wyzwolić Kraków! Samotnie..? Nie, z zastępem!”
Wierzymy, że najlepsze wyniki osiągają te drużyny, w których zaufano zastępowym. Po tych warsztatach pragniemy byś i Ty uwierzył. Ba! Co więcej byś wiedział jak wprowadzić cały system w życie i umiał z nim pracować. Uprzedzamy, że przygoda do jakiej Cię zapraszamy będzie wymagała od Ciebie nie lada odwagi, sprytu, spostrzegawczości, a także logicznego myślenia. Zadanie bowiem czeka na Ciebie niesłychanie trudne. Razem z wyselekcjonowaną grupą śmiałków zostaniesz powołany do misji ratowania Krakowa ze szponów smoka, a wszystko to odbędzie się w niecodziennych warunkach. Odważysz się?

Po warsztacie będziesz wiedział jaka jest wartość zastępów w drużynie, czym jest program pracy zastępu i jak odnosi się do programu drużyny, będziesz umiał założyć zastępy w swojej drużynie, wybrać i wykształcić zastępowych, pracować na co dzień z drużyną systemem zastępowym.

Kiedy: 18 listopada 2017, godz. 10.00-14.00
Gdzie: Rynek Główny w Krakowie

Dla kogo: warsztaty zaplanowano dla drużynowych i przybocznych drużyn harcerskich i starszoharcerskich
Koszt : bilet
normalny 19 zł, bilet ulgowy 16 zł (młodzież ucząca się do 26 roku życia za okazaniem legitymacji)
Kontakt: szczegóły organizacyjne dotyczące warsztatu otrzymacie mailem

 

2. Warsztat nr 2

Temat: “Gra o program” czyli jak planować pracę drużyny w oparciu o System Stopni i Sprawności Harcerskich.

 

Druhu drużynowy, druhno drużynowa, trolle już nie takie jak kiedyś prawda? Chochliki mniej aktywne…, owce zbyt spokojne… Ale każda sielanka kiedyś się kończy. Magiczne miasto Kraków wzywa Cię do walki ze smokiem, który posiadł tajemną wiedzę, strzeżoną od lat przez polskich władców. Broń nasza nie byle jaka, nie byle kto nią włada. Otóż w walce tej dzierżyć będziecie program drużyny na który po tych warsztatach spojrzycie w zupełnie inny sposób. 

Czy program wygra ze smokiem, czy zdobyte stopnie i sprawności Was ochronią - to zależy tylko od Was!

Zapraszamy na warsztaty “Gra o program” czyli jak planować pracę drużyny w oparciu o System Stopni i Sprawności Harcerskich. To dzięki nim poznacie w jaki sposób skonstruować dobry program ciągle motywujący i rozwijający Waszych harcerzy. 

 

Kiedy: 18 listopada 2017,  godz.10.00 - 14.00

Gdzie: Nowa Huta w Krakowie

 

Dla kogo:Warsztaty przeznaczone dla drużynowych i przybocznych wszystkich grup metodycznych 

Koszt: 5 zł

Kontakt: szczegóły organizacyjne dotyczące warsztatu otrzymacie mailem

Pozwól, aby gra o program Cię pochłonęła. 


3. Warsztat nr 3

Temat: Uczenie w działaniu, czyli nie taka Huta straszna

Harcerstwo to gra, ale jak tą grę ugryźć
Myślisz, że o uczeniu w działaniu wiesz wszystko? A może jesteś harcerskim wyjadaczem i sądzisz, że nie jesteśmy w stanie Cię niczym zaskoczyć?
Sądzisz, że historia to nudne wykłady, które nie spodobają się Tobie, ani Twoim harcerzom? Jeśli tak, to chcemy Ci pokazać, że się mylisz i zaprosić Cię na nietypowe spotkanie z Hutą, pamiętając że harcerstwo to gra. 
Zapraszamy na ponadczasową wyprawę wszystkich odważnych drużynowych, którzy chcą z nami zagrać by przy okazji zgłębić nie tylko tajniki historii i Nowej Huty ale przede wszystkim harcerstwa. 

Po warsztatach będziesz wiedział jak rogryźć "trudne" tematy stopni czy sprawności, w nietypowy sposób. Dowiesz się jak sprawić by "wyzwanie" i "przygoda" nie były tylko pustym hasłem, ale naprawdę pojawiły się na zbiórkach.
Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś!

Kiedy: 18 listopada 2017, godz. 10.00-14.00
Gdzie: Nowa Huta w Krakowie


Dla kogo: warsztaty zaplanowano dla drużynowych i przybocznych drużyn harcerskich i starszoharcerskich

Koszt: 5 zł

Kontakt: szczegóły organizacyjne dotyczące warsztatu otrzymacie mailem

 

4. Warsztat nr 4

Temat: Zostań budowniczym współpracy w ciągu wychowawczym!


Czy miałaś kiedyś problem z pozyskiwaniem nowych członków drużyny z innych pionów metodycznych? Czy chciałaś Czy wiedziałeś, jak współpracować z innymi jednostkami? Czy znałaś korzyści wynikające z posiadania dobrych kontaktów z innymi gromadami i drużynami? 
Na te oraz wiele innych pytań możecie poznać odpowiedź na naszych warsztatach. Razem z nami rozwiejecie swoje wątpliwości do budowania wspólnoty i zostaniecie budowniczymi współpracy w ciągu wychowawczym

Kiedy: 18 listopada 2017, godz. 10.00-14.00
Gdzie: Park Jordana - Fort Olszanica/ Mydlniki


Dla kogo: warsztaty zaplanowano dla drużynowych i przybocznych drużyn harcerskich i starszoharcerskich

Koszt: 5 zł

Kontakt: szczegóły organizacyjne dotyczące warsztatu otrzymacie mailem

 

 

 Zgłoszenia do 12 listopada!

 

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

 

 

ZHP Chorągiew Krakowska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. | bip logo Biuletyn Informacji Publicznej | Polityka prywatności