Adres
Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Telefon
12 633 33 57
    //Tekst odpowiada za dolną część tekstu bannera
  • Zlot ZHP Gdańsk 2018 nie jutro!
  • Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski na Rok Kościuszkowski
  • Harcerstwo? To proste! To proste!
Zlot ZHP Gdańsk 20181 Propozycje programowe na Rok Kościuszkowski2 Harcerstwo? To proste!3

 

Programu „W zdrowym ciele zdrowy druh”, został przygotowany przez specjalistów w dziedzinie zdrowego odżywiania i sportu i jest kolejną edycją zeszłorocznego programu, który cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dzięki profesjonalnemu wsparciu, stworzyliśmy nowe, ciekawe konspekty zajęć, które zostały odpowiednio dopasowane do realizacji na zbiórkach harcerskich z wykorzystaniem metody harcerskiej.

Dzięki różnorodnym formą zajęć program jest atrakcyjny, gdyż w praktyczny sposób przekazuje wiedzę, która młodym ludziom zostanie na całe życie. Poprzez realizację programu będziemy promować aktywny tryb życia, działać na rzecz bezpieczeństwa dzieci, kształtować pozytywne nawyki, uczyć ich odpowiedzialności i konsekwencji w realizowaniu zamierzonych celów
Z pewnością program przyniesie korzyść w postaci dbania przez dzieci i młodzież o zdrowie własne i społeczności, w której żyją. Aktywność fizyczna, w połączeniu ze zdrowym żywieniem, jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka.

Odpowiedni poziom aktywności stymuluje rozwój fizyczny, motoryczny i psychospołeczny dzieci młodzieży. Powoduje wiele pozytywnych efektów zdrowotnych, np.: redukcję nadmiaru masy ciała, sprzyja lepszej samoocenie i poprawie, jakości relacji społecznych. Warto podkreślić, że czas dzieciństwa i dorastania powinien być okresem wyrabiania nawyków zdrowego stylu życia, który obejmuje przede wszystkim aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie. Należy, zatem wykorzystać możliwości, jakie dla zdrowia fizycznego i psychicznego daje ruch fizyczny. Zagospodarowanie czasu wolnego m.in. poprzez zajęcia rozwijające aktywność fizyczną jest również istotnym elementem ograniczania skali występowania zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej (m.in. agresji, przemocy, uzależnień).

Członkowie ZHP Chorągwi Krakowskiej w wieku od 6 roku życia wzwyż, Grupą, do której adresujemy program to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, środowiska harcerskie, ZHP Chorągiew Krakowska jest największą organizacją pozarządową w województwie małopolskim, liczącą ponad 7 tys. członków.
W programie udział weźmie 30 drużyn (po minimum 15 osób w każdej), 6 instruktorów prowadzących zajęcia oraz 30 osób kadry pomocniczej (odpowiedzialnych za prowadzenie zbiórek i przekazywanie wiedzy i umiejętności dzieciom i młodzieży szkolnej).

Przewidujemy zrealizowanie programu, który będzie podzielony na 4 części, odpowiadające „częściom” meczu piłkarskiego: rozgrzewka, I połowa, II połowa.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Partnerzy:

 

krakow

ZHP Chorągiew Krakowska © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. | bip logo Biuletyn Informacji Publicznej