Start W zdrowym ciele zdrowy druh

W zdrowym ciele zdrowy druhProgram „W zdrowym ciele zdrowy druh 2022”, został przygotowany przez specjalistów w dziedzinie zdrowego odżywiania i sportu i jest kolejną edycją programu organizowanego od ponad 13 lat, który cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dzięki profesjonalnemu wsparciu, stworzyliśmy nowe, ciekawe konspekty zajęć, które zostały odpowiednio dopasowane do realizacji na zbiórkach harcerskich z wykorzystaniem metody harcerskiej. W tym roku stawiamy również na bezpieczeństwo związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19.

Dzięki różnorodnym formom zajęć program jest atrakcyjny, ponieważ w praktyczny sposób przekazuje wiedzę, która młodym ludziom zostanie na całe życie. Poprzez realizację programu będziemy promować aktywny tryb życia, działać na rzecz bezpieczeństwa dzieci, kształtować pozytywne nawyki związane ze zdrowym trybem życia, uczyć ich odpowiedzialności i konsekwencji w realizowaniu zamierzonych celów.

Jako Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska, stowarzyszenie, które prowadzi regularną działalność wychowawczą dostrzegamy, że w podejściu młodych ludzi jak i ich rodziców i wychowawców pojawiła się niezagospodarowana przestrzeń związana z nawykami dotyczącymi zdrowego trybu życia. Coraz większa promocja „bycia fit” w mediach powoduje jednak, że trudno znaleźć jest nienastawione na dochód (a zatem wolne od sztuczek marketingowych) pomoce dotyczące tego jak żyć zdrowo.

Zadanie realizowane przy wsparciu gminy miejskiej Kraków.