Betlejemskie Światło Pokoju zabłysnęło w Krakowie

UDOSTĘPNIJ
/
198

Od wczoraj Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Krakowie. Zostało przekazane na ręce Komendanta hm. Mariusza Siudka przez Naczelniczkę ZHP hm. Annę Nowosad oraz przekazane skautom z Ukrainy.

W trakcie uroczystej mszy świętej w Katedrze Wawelskiej zostało również przekazane  Metropolicie Krakowskiemu abp Markowi Jędraszewskiemu. Po przemarszu prawie 2000 harcerzy i harcerek z całej Małopolski, który zakończył się pod Wieżą Ratusza na krakowskim Rynku, Płomień trafił do rąk Zastępcy Prezydenta Bogusława Kośmidra, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Panem Rafała Komarewicza oraz mieszkańców miasta. Odbył się również oficjalny opłatek Instruktorski Komend Hufców.

W najbliższym tygodniu Betlejemskie Światło Pokoju niesione w tysiącach latarenek dotrze do kilkuset miast. Wszystkich pragnących je otrzymać zapraszamy na stronę www.swiatlo.zhp.pl, gdzie harcerze tworzą Mapę Światła z miejscami regionalnych przekazań.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących  rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, które od 1918 roku wspiera wychowywanie kolejnych pokoleń młodych Polaków. ZHP dba o ich wszechstronny rozwój, rozwija ich i wychowuje na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim. Każdego dnia ponad 12 000 instruktorów – wolontariuszy pełni służbę. Pracuje, aby ZHP stawało się coraz prężniej działającą organizacją, która zmienia otaczający nas świat. Ponad 110 000 dzieci i młodzieży zrzeszonych w ZHP rozwija swoje umiejętności, zdobywa nową wiedzę, aby móc czerpać z nich w dorosłym życiu.

Głównym Partnerem Wydarzenia było Województwo Małopolskie.