Harcerki i harcerze ZHP: liczy się prawda!

UDOSTĘPNIJ
/
405
Harcerki i harcerze ZHP: liczy się prawda!

 

Szczególnie teraz, kiedy każdy z nas bombardowany jest informacjami o obecnej sytuacji, niezwykle ważne jest, aby komunikaty, które przekazujemy dalej, były sprawdzone i pochodziły z rzetelnych źródeł. W dobie fakenewsów musimy podawać tylko najważniejsze i zweryfikowane dane. Harcerki i harcerze ZHP dbają o to, aby w świat szedł tylko rzetelny przekaz.

Facebook, programy informacyjne, źródła internetowe, najróżniejsze gazety i firmy – o koronawirusie mówią teraz wszyscy. Nie wszyscy jednak podają informacje ze sprawdzonych źródeł, wprowadzając tym samym niejednego odbiorcę w błąd. Harcerki i harcerze ZHP dbają o to, aby przekazywane przez nich komunikaty były sprawdzone i nie siały zbędnej paniki.

Jako największa wychowawcza organizacja w Polsce, Związek Harcerstwa Polskiego posiada możliwość dotarcia z aktualnymi informacjami do dużej liczby młodych osób. Dzięki czemu mają oni pełny ogląd sytuacji oraz wiedzą, jak postępować. Ważne jest także to, aby na każdym kroku przypominać młodym ludziom, że to również ich rola, w tym, aby fakenewsy nie rozprzestrzeniały się dalej. Dzisiaj, jeszcze bardziej niż zazwyczaj, liczy się prawda!

Służba Związku Harcerstwa Polskiego dotycząca przekazywania rzetelnych informacji to nie tylko działania w przestrzeni Internetu, to także w wielu miejscach w całej Polsce rozwieszanie plakatów na klatkach, aby osoby niekorzystające z Internetu również miały dostęp do sprawdzonych informacji. To także bieżące informowanie przez Związek Harcerstwa Polskiego o zachodzących w Polsce zmianach i ograniczeniach, przekazywanie wolontariuszom angażującym się w pomoc w czasie epidemii rzetelnych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny.

ZHP dba o to, aby na swoich kanałach przekazywać ważne, rzetelne i przydatne w czasach epidemii informacje. Na stronie internetowej, Twitterze, czy na Facebooku można znaleźć wiele artykułów o tym, jak poradzić sobie w tym trudnym czasie. Znajdują się tam zarówno treści, które pozwolą oswoić się z emocjami i uczuciami towarzyszącymi obecnej sytuacji, o zdrowym odżywaniu podczas tego trudnego czasu czy o tym, jak zorganizować bezpieczne spotkanie on-line.

harcmistrzyni Martyna Kowacka
rzeczniczka prasowa ZHP