Narodowe Święto Niepodległości 2019!

UDOSTĘPNIJ
/
323

     

Związek Harcerstwa Polskiego wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli. Dlatego tak ważny dla harcerek i harcerzy jest patriotyzm. Ważnym momentem jego wyrażania jest Narodowe Święto Niepodległości, w którym drużyny z całej Polski co roku uczestniczą.

Co roku zuchy, harcerze, instruktorzy i seniorzy w całej Polsce biorą udział w obchodach świąt państwowych. Pokazują czym jest patriotyzm oraz zachęcają mieszkańców swoich miejscowości do radosnego świętowania. Harcerki i harcerze podejmują także różnego rodzaju inicjatywy, które mają upamiętnić ten wyjątkowy dzień. Pełnią także służbę podczas uroczystości w swoich miejscowościach,a niejednokrotnie są ich organizatorami.

Harcerki i harcerze to aktywni obywatele i patrioci. Pełnią  służbę – pamiętają o ważnych dla naszego kraju rocznicach, oddają hołd bohaterom. . Reprezentacja ZHP Chorągwi Krakowskiej wraz z pocztem sztandarowym pojawiła się na oficjalnych uroczystościach w Krakowie, których elementami była Msza Święta w intencji ojczyzny, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, pochód ulicami miasta, apel pod Grobem Nieznanego Żołnierza raz defilada.