Prezydent Duda złożył wieniec przed Krzyżem Katyńskim

UDOSTĘPNIJ
/
203

 

W sobotę 13 kwietnia Prezydent Polski Andrzej Duda złożył wieniec przed Krzyżem zwanym Katyńskim w Krakowie z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W asyście Głowy Państwa znaleźli się między innymi harcerze i harcerki ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Oprócz naszych przedstawicieli, wieniec wraz z Prezydentem składali reprezentanci Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie, Związku Sybiraków Oddział Krakowski i harcerze ZHR.

Prezydent wraz z przedstawicielami organizacji katyńskich i sybirackich oraz harcerzami złożył również kwiaty przed pamiątkową tablicą poświęconą pamięci Polaków aresztowanych, deportowanych i zesłanych przez władze sowieckie na Sybir.

Po wydarzeniu Pan Prezydent z chęcią pozował do okolicznościowych zdjęć.