Zgłoś się do służby harcerskiej w stanie zagrożenia epidemiologicznego!

UDOSTĘPNIJ
/
405
Zgłoś się do służby harcerskiej w stanie zagrożenia epidemiologicznego!

W związku z zaistniałą w Polsce sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jak również wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego ZHP Chorągiew Krakowska została zaangażowana w niesienie pomocy osobom starszym.

Seniorzy są w grupie największego ryzyka zakażenia koronawirusem. Według zaleceń specjalistów powinni oni większość czasu spędzać w domu. Nie każdy może jednak liczyć na pomoc rodziny. Stąd duża rola wolontariuszy w codziennych obowiązkach, takich jak np. zakupy.

Jak to będzie funkcjonować? Senior zadzwoni na infolinię i zgłosi, że potrzebuje, żeby ktoś zrobił za niego zakupy. Wtedy do jego drzwi zapuka wolontariusz. Taka osoba weźmie od seniora listę potrzebnych produktów oraz pieniądze i zrobi zakupy. Potem je dostarczy i rozliczy się z wydanych środków. Takie zakupy powinny wystarczyć na kilka dni.

Służbę harcerską może pełnić tylko osoba pełnoletnia.

LINK DO ANKIETY ZGŁOSZENIOWEJ DLA WOLONTARIUSZY

Oficjalnym partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.