Żałoba – na wieczną wartę odszedł hm. Władysław Pancerz

UDOSTĘPNIJ
/
1.22K
Żałoba – na wieczną wartę odszedł hm. Władysław Pancerz

 

W dniu dzisiejszym na wieczną wartę odszedł były Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej hm. Władysław Pancerz. Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej hm. Mariusz Siudek w rozkazie specjalnym L3/2020 ogłasza żałobę trwającą siedem dni.

W związku z epidemią rodzina zmarłego bardzo prosi o nieuczestniczenie w uroczystościach pogrzebowych dh. Władysława Pancerza, które odbędą się 26 marca 2020 roku, o godz. 11.40 na Cmentarzu Batowickim. By uczcić pamięć zmarłego proszę w tym czasie o chwilę zadumy. Pogrzeb będzie miał charakter kameralny. Uroczyste pożegnanie odbędzie się w terminie późniejszym. Proszę o uszanowanie decyzji najbliższych.

 

                                                    Kraków,  20 marca 2020 r.

Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej

 

Zuchy,

Harcerki i Harcerze,

Instruktorki i Instruktorzy

ZHP Chorągwi Krakowskiej

 

Rozkaz Specjalny L3/2020

 

Druhny i Druhowie!

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, która okryła nas smutkiem, na wieczną wartę odszedł hm. Władysław Pancerz, komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej w latach 1964 – 1971. Nauczyciel, kombatant, działacz Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa jako wieloletni Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, a przede wszystkim bardzo życzliwy, lubiany, dobry człowiek i harcerz.

  1. Ogłaszam żałobę w ZHP Chorągwi Krakowskiej trwającą do 27 marca 2020 r. włącznie.

  2. Polecam odczytać rozkaz na specjalnych zbiórkach drużyn.

  3. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie.

  4. Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.

Czuwaj!

hm. Mariusz Siudek