Zlot Drużyn Wędrowniczych ZHP Chorągwi Krakowskiej

UDOSTĘPNIJ
/
282
Zlot Drużyn Wędrowniczych ZHP Chorągwi Krakowskiej

Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl, pomóż – czyli działaj!

Referat Wędrowniczy ZHP Chorągwi Krakowskiej „Wyobraź sobie ZDW” idea „wyobraź sobie”

W tym roku spotykamy się zdalnie. Będziemy razem w nieco inny sposób, taki do którego nie przywykliśmy, nienaturalny dla nas. Ale ZDW tworzymy my! Spotkajmy się i trzymajmy razem, pokażmy siłę wędrowników z naszej chorągwi. Jesteśmy silniejsi niż dystans i zamknięcie. Wyobraźmy sobie, że ZDW odbywa się normalnie, że świat nie wywrócił się do góry nogami, że nie wszystko, co miało się odbyć powinno zostać odwołane. Bo zlot się odbędzie, a świat stoi jak wcześniej. To sytuacja, z której możemy wyjść silniejsi. I wyjdziemy.

Zlot Drużyn Wędrowniczych ZHP Chorągwi Krakowskiej jest cyklicznym świętem wędrowników z całej Małopolski. Jako organizatorzy Zlotu, jesteśmy przekonani, że drużyna wędrownicza tworzy trzon naszej organizacji, wpływając na jakość wszystkich działań podejmowanych w całej organizacji. Nasi wędrownicy zaangażowani na co dzień w tak wiele różnych inicjatyw, kończąc rok harcerski – za pośrednictwem Zlotu, zyskują możliwość spotkania z rówieśnikami, przed którymi rzeczywistość stawia dziś niebanalne wyzwania. Zlot Drużyn Wędrowniczych jest więc czasem spotkań, wymiany doświadczeń, budowania wzajemnych relacji i zdobywania inspiracji, i co równie ważne – współtworzeniu tożsamości młodzieży harcerskiej.

Zlot dedykowany jest drużynom w całości, nie tylko kadrze wędrowniczej, czy pojedynczym wędrownikom. To okazja do zacieśnienia więzi w drużynie i budowania wspólnoty. Zlot to wydarzenie, w trakcie którego staramy się przybliżyć i umocnić ducha wędrownictwa. Zlot to dni i noce, które wypełniają ambitne działania, dźwięki gitary, blask ogniska, niecichnące rozmowy i atmosfera przyjaźni. To czas wędrówki, dostrzegania otaczającego nas świata i drugiego człowieka, ale także siebie samego. Okazja do odkrywania mniej znanych kultur i zakątków Małopolski. To czas służby, inspiracji dla drużyny i samego siebie. To czas rozwoju, zdobywania nowych umiejętności i motywacji. To czas zatrzymania się, wyciszenia i refleksji.

W naszych działaniach, bezustannie towarzyszy nam Dewiza Wędrownicza będąca inspiracją i drogowskazem dla każdego podejmowanego przedsięwzięcia. Pragniemy, by towarzyszyła także naszym wędrownikom.

Organizator: Referat Wędrowniczy ZHP Chorągwi Krakowskiej.
Termin: 11-14 czerwca 2020 r.
Miejsce: Każdy w swoim domu i okolicy!
Koszt: 5 zł.
Odbiorcy: Zlot skierowany jest do wędrowników skupionych w patrolach z drużyn wędrowniczych i próbnych drużyn wędrowniczych wchodzących
w skład Chorągwi Krakowskiej ZHP. Patrole składają się z członków jednej podstawowej jednostki organizacyjnej ZHP.

Forma zgłoszenia: formularz online, wykonanie zadania przedzlotowego.

Zgłoszenia trwają do 7 maja
Link do formularza 

Wyobraź sobie ZDW – Regulamin