Konkurs „Tak jak ptaki na wolności”

UDOSTĘPNIJ
/
830

Zapraszamy do udziału w konkursie „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi, w szczególności harcerzy, najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej, wojennymi życiorysami harcerzy i instruktorów, a także miejscami pamięci.

III edycja konkursu skupia się na harcerzach i instruktorach w Armii Krajowej. Zadaniem uczestników konkursu jest zapoznanie się z działalnością harcerzy i instruktorów w Armii Krajowej, ich życiorysami, miejscami pamięci oraz przedstawienie w formie pracy konkursowej, w wybranej przez siebie kategorii: pracy plastycznej, multimedialnej lub pisemnej.

Grupa docelowa: szkoły podstawowe (klasy 4-8) oraz szkoły ponadpodstawowe.

Termin nadsyłania prac: 1 lutego – 11 marca 2022 r.

Organizatorzy: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki

Patronat honorowy: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, Wojewoda Małopolski, Starosta Tarnowski

Kontakt:

  • Katarzyna Łysak (IPN Kraków), tel. 12 211 70 23, e-mail: katarzyna.lysak@inp.gov.pl
  • phm. Renata Kawula (Chorągiew Krakowska ZHP), tel. 609 198 126, e-mail: renata.kawula@zhp.net.pl

 

Więcej informacji o konkursie znajduje się w Regulaminie.

Inne potrzebne załączniki: