Pożegnanie Majora hm. Władysława Zawiślaka

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 5 października odszedł na Wieczną Wartę w 98 roku życia śp. mjr. hm. Władysław Zawiślak.

Harcerz Szarych Szeregów i żołnierz AK, po wojnie współorganizator i komendant antykomunistycznej organizacji starszo-harcerskiej Polska Straż Przednia. Więzień polityczny 1946-1949. Były członek Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność“ Małopolska. Honorowy przewodniczący krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, społecznik, instruktor harcerski, przyjaciel wielu pokoleń harcerzy. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalen „Dziękujemy za Wolność“ oraz Krzyżem Małopolski. Orderu Uśmiechu był dla niego najważniejszym wyróżnieniem.

Do końca kochał życie i do końca pozostał wierny przyrzeczeniu harcerskiemu, które złożył w 1934 roku : „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce“.

Źródło: facebook.